🛡 Кіберполіція затримала хакера, якого розшукувало ФБР: збитки від атак — понад 3 мільярди гривень🛡 Кіберполіція затримала хакера, якого розшукувало ФБР: збитки від атак — понад 3 мільярди гривень🛡 Кіберполіція затримала хакера, якого розшукувало ФБР: збитки від атак — понад 3 мільярди гривень🛡 Кіберполіція затримала хакера, якого розшукувало ФБР: збитки від атак — понад 3 мільярди гривень

🛡 Кіберполіція затримала хакера, якого розшукувало ФБР: збитки від атак — понад 3 мільярди гривень

33-річного іноземця, якого ФБР розшукувало за серію масштабних кібератак на промислові компанії в США, ЄС та Канаді, затримали в Києві співробітники Нацполіції.
Рішенням Солом’янського райсуду столиці до нього застосовано екстрадиційний арешт, і 18 червня 2025 року він був переданий американській стороні.

💻 Як діяла хакерська група
Зловмисники розробили власне шкідливе ПЗ — віруси-шифрувальники, якими атакували корпоративні мережі великих підприємств у США, Німеччині, Франції, Норвегії, Нідерландах і Канаді.

📌 Механізм:

  • За допомогою вірусів-шифрувальників дані компаній ставали недоступними.

  • За розблокування хакери вимагали великі суми в криптовалюті, які переказувались на гаманці-дропи.

  • Підозрюваний відповідав за виявлення вразливостей у мережах, що ставало «точкою входу» для подальших атак.

📉 Сума підтверджених збитків — понад 3 мільярди гривень в еквіваленті.

🚔 Хронологія слідства
🔹 У листопаді 2023 року українські слідчі та кіберполіцейські разом із Європолом, Євроюстом та правоохоронцями з США, Франції, Норвегії, Німеччини і Нідерландів провели перший етап ліквідації хакерської мережі.
🔹 Загалом було проведено понад 80 обшуків на території України.

📦 Результати обшуків:

  • вилучено криптоактивів на суму понад 24 млн грн,

  • 9 елітних авто,

  • 24 земельні ділянки (загальною площею майже 12 гектарів),

  • усе майно арештовано судом для забезпечення відшкодування збитків.

⚖️ Міжнародна співпраця та судові перспективи
Фігуранту заочно висунуті обвинувачення у США за низкою статей кримінального кодексу, серед яких — комп’ютерне шахрайство, вимагання, незаконне втручання в системи з обтяжуючими обставинами.

«Це один з найрезонансніших прикладів співпраці міжнародних правоохоронних структур у боротьбі з кіберзлочинністю. Україна чітко демонструє, що не є безпечним притулком для хакерів», — зазначили в Національній поліції.

🔐 Контекст
Цей випадок ілюструє, як кіберзлочинність трансформується у добре організовані транснаціональні ОЗГ, з власними ІТ-відділами, менеджерами та криптоінфраструктурою. І водночас — як правоохоронна система України здатна працювати в унісон з глобальними партнерами, коли йдеться про атаки на критичну інфраструктуру світового масштабу.

🔗 Джерело: Національна поліція України

П’ятий підозрюваний у справі зупинки синьої гілки метро: заступник директора департаменту транспорту КМДА Валентин Кульбака

Заступнику директора департаменту транспортної інфраструктури КМДА Валентину Кульбаці оголосили підозру у службовій недбалості, що призвела до масштабних збитків через зупинку роботи частини синьої гілки метро у 2023 році.

Прокуратура оскаржує договір на будівництво Подільського мосту вартістю понад 2 млрд гривень

Подільська окружна прокуратура міста Києва звернулася до Господарського суду столиці з позовом про визнання недійсним договору підряду на будівництво Подільського мостового переходу та стягнення з підрядника коштів у сумі понад 2 мільярди гривень.